Instalujeme společné televizní systémy v panelových domech.
Geniel se zabývá celkovými instalacemi televizních systémů v panelových domech. Na tomto odvětví si zakládáme a specializujeme se na 24/7 servis televizních soustav. V tuto dobu již spravujeme a servisujeme přes 650 koncových klientů a stále se toto číslo navyšuje.
Společná televizní anténa je instalovaná na každém „moderním“ panelovém domě. Tento systém se využívá již od dob, kdy se začal šířit pozemní televizní signál. V začátcích tohoto vysílání se tento televizní signál šířil jen v černobílém provedení a beze zvuku. I když bylo vysílání časově omezeno, byla to na tehdejší dobu senzace. Od té doby prošel tento příjem takřka technickou revolucí. V nynější době se využívá TV signál v digitální podobě (DVB-T) s rozlišením HD kvality.
Tento systém musí obsahovat „povinnou výbavu“ pro příjem tohoto signálu. Hlavním prvkem je příjicí anténa, jako například AT45MWSL či Ikusi. Mezi další potřebné prvky se řadí zesilovací aktivní prvky, jako jsou například Avant HD, Avant 3 nebo třebas Alcad AI. Dále lze využívat i různé útlumové prvky. V neposlední řadě je kabelové vedení. Na tyto instalace se nejčastěji využívá kabel Belden, KH21 či jiný 75 ohmový koaxiální kabel. Toto vybavení (lze samozřejmě využít jiné technické zařízení) musí vlastnit každý, kdo chce přijímat TV signál.
Z tohoto důvodu, aby nemusel každý z obyvatelů panelového domu vlastnit tyto technologie zvlášť, je instalován centrální příjem této soustavy na střechu nemovitosti. Díky možnostem lze tento pozemní digitální – terestriální signál šikovně kombinovat se signálem satelitním. Kde následně narůstá programové portfolio.
Satelitní příjem využívá družicového vysílání a je tedy možný přijímat takřka kdekoliv, kde je viditelnost na jihovýchodní stranu oblohy. K tomu příjmu jen zapotřebí satelitní parabola s konvertorem, nečastěji je instalovaný dvou konvertor (čumáček na parabole), výložník či konzola, 75 ohmový koaxiální kabel a satelitní dekodér, který udává kvalitu zobrazovaného příjmu (HD, SD). Pokud nainstalujete tyto komponenty, bude vaše obrazovka zobrazovat spousty „nezajímavých“ zahraničních programů (Aldžazíra, Polsko…). Přesto v této nabídce lze přijímat i Eurosport v německém jazyce. Tyto nekódované programy jsou zcela zdarma bez jakékoliv licence a aktivace. V případě, že budete chtít využít programy, které Vás zajímají, lze si je balíčkovat dle vlastního výběru. Jestliže máte rádi přírodovědné, filmové či sportovní kanály, lze si je objednat. Zde už je ale zapotřebí zakoupit dekódovací kartu satelitních poskytovatelů, jako je například SkyLink. Přesnou programovou nabídku naleznete na stránkách zmiňovaných prowiderů (www.skylink.cz)
Specializujeme se na špičkový a maximálně komfortní a profesionální servis tohoto systému. Dbáme na dojezdové hodiny u nepředvídatelných poruch ( zásah bleskem, přepětí v síti či třeba jen pootočené anténa)
Tento servis spočívá v klíčových bodech servisní smlouvy s uživatelem. Mezi hlavní body patří například:
Mezi další námi nabízené služby jsou samozřejmě hot-line 24/7 (24 hodin denně, 7 dní v týdnu).
Velká výhoda je ta, že při uzavření servisní smlouvy dostanete jedno telefonní číslo, na kterém se kdykoliv přímo dovoláte na zkušeného technika s kterým problém vyřešíte či se domluvíte na osobní schůzce.
Ptáte se proč zrovna zvolit naši společnost? O naší servisní práci je vypovídající naše hlavní motto „ V jednoduchosti je krása“ Je snad něco jednoduššího, než se o „nic“ nestarat a svěřit se do péče odborníků? Obraťte se na nás, my vše za Vás vyřešíme.
V první řadě si zkuste přeladit Váš přijímač. (Set-top-box, TV)
Tento problém může vzniknout z více příčin. Nejčastější porucha je technická závada na instalaci (zatečený konektor, přerušená kabeláž a další…) Problém může být také způsoben „zastaralostí“ celého STA systému. Při příchodu digitalizace, což bylo v cca v letech 2011 – 2012, bylo možno přijmout až 12 televizních programů v digitální kvalitě. HD kvalita byla jen ve vzdálených diskuzích a možnostech. Spousty těchto STA je stále v původním rekonstruovaném (Analog-Digitál) provedení a tudíž neumožňují přijímat nové technologie. Tento problém vy, jako „běžný“ uživatel STA nevyřešíte. Je zapotřebí, aby se předseda společenství Vašeho BD obrátil na specialisty, jako je třeba Geniel.cz, a naše firma Vám bude tento systém aktualizovat a hlavně i průběžně kontrolovat. Díky tomuto kroku budete schopen přijímat nové televizní stanice a s Vámi celý BD.
Na tuto otázku lze přesně odpovědět až ve chvíli, kdy budeme znát typ Vašeho televizního přijímače. Od roku cca 2006 se na český trh začaly dostávat modely televizí, které nadčasově umožňovali příjem DVB-T signálu (Digital Video Broadcasting – Terrestrial neboli pozemní digitální vysílání) Do této doby se přijímal pouze signál analogový. Pokud Vaše TV obsahuje tento tuner, mělo by být vše v pořádku. (dozvíte se v manuálu Vaší TV). Pokud ale disponujete starším TV přijímačem, který obsahuje jen příjem analogu, je zapotřebí signál pro TV přeložit z přijímaného digitálního signálu (DVB-T) na signál analogový. Tuto funkci obstarává set-top-box. Je zde zase otázka, jaký typ set-top-boxu vlastníte. Zda umožňuje příjem HD TV programů či se dokáže sám přeladit, pokud vznikne nový TV program (tuto možnost obsahují set-top-boxy vyšší kvality a také vyšší ceny.) Je zapotřebí si set-top-box občas zkusit přeladit. Pokud je pro Vás tato operace příliš složitá, neváhejte nás kontaktovat.
Vše souvisí se vším. Celé STA by se dalo rozdělit na 4 bloky.
– Zde záleží, kolik máte instalovaných příjmových antén na střeše nemovitosti a také jakým směrem jsou směrovány. Na Zlínsku je nejčastější směrování na Zlín – Tlustá hora, Brno – Kojál nebo také na Javorinu z které lze přijímat slovenské programy. Mezi anténní soustavu se řadí i satelitní příjem, který je nejčastěji směřovaný na družice Astra 1 a Astra 3 (SkyLink)
– za aktivní prvky lze považovat například předzesilovač, zesilovač, odbočovač či rozbočovač a jiné podobné. Nejdůležitější je ovšem zesilovač, který slouží k zesílení jednotlivých multiplexů a vyčištění šumů a jiné. Zde záleží na kvalitě těchto prvků, které Vám příjem umožní, a nebo bohužel neumožní.
– pokud je instalovaný 75 ohmový koaxiální kabel, nejčastěji Belden, nebo KH21, by neměl být problém.
– zde instalace STA končí a měla by být ukončená TV zásuvkou z které vede propojovací kabel do Vaší TV nebo do set-top-boxu. Dále záleží na nastavení a naladění Vašeho TV přijímače či set-top-boxu.
V tuto chvíli (datováno k první polovině roku 2014) je možno přijmout na Zlínsku cca 20 Digitálních programů ze 4 multiplexů (Multiplex – sloučení televizních programů do vysílaného pásma. Tyto pásma jsou dále rozšířené i o EPEG – informace o TV programech, teletext atd.) Toto číslo nebude dlouho aktuální, protože se programová nabídka rychle mění. V tuto chvíli není a nebude přesně známo koncové číslo programové nabídky.
HD programy jsou datově náročnější a potřebují širší programové pásmo, než–li programy v nižší kvalitě – SD. Ve velké většině je problém v aktivním prvku, který si nedokáže s tímto pásmem poradit. V tuto chvíli je již testováno DVB-T2, který slouží výhradně pro HD programy. Tento provoz je testován v Praze a jeho okolí.
Pro příjem nového TV programu je zapotřebí přeladit Vaše TV, nebo set-top-box, pokud tuto funkci Váš přijímač tak automaticky neučiní sám. O vzniku nového TV kanálu se dozvíte z médií či z internetu.
Vše opět záleží na instalovaném anténním příjmu Vašeho domu. Pokud má Váš BD dosah třeba na Slovenskou Javorinu, můžete ve Vašem přijímači sledovat například JoJ, JoJ+, Doma či Markýzu. Ostatní zahraniční programy nelze přijímat. Pokud ale bydlíte třeba na „pohraničí“ s Německem, lze přijímat programy německé. Slovenské se Vám zde nezobrazí. Pokud máte na mysli třeba příjem Eurosportu či podobných, je zapotřebí kombinovat příjem satelitní a pozemní.
© Geniel copyright
Web by D2SOLUTIONS & IMAGINEDESIGN